Türkiye Cumhuriyeti

Kuveyt Büyükelçiliği

Büyükelçinin Mesajı

Değerli vatandaşlarımız,

27 Ocak 2013 tarihinde, Türkiye Cumhuriyeti’nin Kuveyt’teki 12. Büyükelçisi olarak göreve başlamış bulunuyorum.

Köklü tarihi ve kültürel bağlarımız bulunan Kuveyt’le siyasi ilişkilerimiz mükemmel düzeydedir. İlişkilerimizi her alanda geliştirip derinleştirmek için benden önceki değerli Büyükelçilerce başlatılmış çalışmaları tüm imkânlarımı kullanarak daha da ileri götürme azim ve kararlılığı içindeyim.

Dün olduğu gibi bugün de Büyükelçiliğimizin kapıları siz değerli vatandaşlarımıza açıktır. Mümkün olan en iyi hizmeti en süratli şekilde sizlere sunmak başlıca hedefimizdir. Her türlü soru, sorun ve talepleriniz için bizlerle temas etmekten lütfen çekinmeyiniz.  Yasalarımız çerçevesinde sizlere gerekli yardım ve desteğin sağlanacağından emin olunuz.

Kuveyt’te iş yapmak isteyen iş adamlarımızın doğru yönlendirilmelerine, burada yapacakları çalışmaları güven içinde sürdürebilmelerine katkıda bulunmaya devam edeceğiz.

Diğer taraftan, Kuveytli işadamları için de Türkiye’de güvenli ve kalıcı yeni yatırım olanakları bulunmasına ve mevcut yatırımların geliştirilmesine de özel bir önem veriyoruz.

Saygıdeğer vatandaşlarımız,

Büyükelçiliğimizle yakın temas içinde olunuz, yayınlayacağımız bilgilendirme mesajlarını almaları için yakınlarınızı e-posta adreslerini ve cep telefon numaralarını Büyükelçiliğe bildirmeye, vatandaş bilgi formu doldurmaya, “web” ve “facebook” sayfalarımızı düzenli olarak izlemeye teşvik ediniz.

Yurdumuzdan uzakta olsak dahi yüreklerin Türkiye sevgisiyle ısıtılmasına, Türk kültür ve varlığının tanıtılmasına katkıda bulunmayı öncelikli hedef olarak belirledik.  Bu hedefe sizlerin değerli katkılarıyla ulaşacağız.

Bu vesileyle şahsım ve mesai arkadaşlarım adına sizlere sevgi ve selamlarımı sunuyorum.

Murat TAMER
T.C. Kuveyt Büyükelçisi